D.U.K.

»Kaip reikia rūpintis akumuliatoriumi?

Švarūs akumuliatoriaus poliai sumažina pasipriešinimą srovės tekėjimui į gnybtus. Važiuodami trumpus atstumus išjunkite nereikalingus galios naudotojus, pvz., šildomas sėdynes – tuomet pakankamai elektros srovės liks akumuliatoriui įkrauti. Prijungę akumuliatoriaus “sargą” (prie cigarečių degiklio), galėsite stebėti akumuliatoriaus įkrovimo lygį ir laiku jį įkrauti.

»Ar starteriui kenkia, kai ilgai bandoma užvesti automobilį?

Žinoma. Jei variklis neužsiveda per penkias sekundes, tikimybė, kad jis susidėvėjo labai padidėja. Todėl bandymas užvesti mašiną neturėtų ilgai trukti. Intervalas tarp mėginimų užvesti mašiną turėtų būti bent 30 sekundžių. Atsargiai: ilgai sukant starteriu, nesudeginti degalai gali patekti į katalizatorių ir sugadinti išmetamųjų dujų sistemą.

»Kodėl automobilio langų stiklai užšąla iš vidaus?

Iš vidaus užšalęs lango stiklas byloja apie tai, kad į automobilį patenka per daug drėgmės. Pirmiausia būtina panaikinti drėgmės atsiradimo priežastis. Dažniausiai dėl to kaltos įtrūkusios sandarumo detalės arba užsikimšęs salono filtras. Taip pat gali būti, kad drėgmė į automobilį patenka kartu su prie batų prilipusiu sniegu. Kai priežastis išsiaiškinama, automobilį reikia gerai išdžiovinti. Patarimas: statybinių prekių parduotuvėje nusipirkti patalpų drėgmės sugėriklį ir padėti jį automobilyje.

»Ar galima į radiatorių pripilti vandens?

Taip, nes aušinimo skystis visuomet susideda iš vandens ir aušinimo priedų. Tačiau reikia elgtis atsargiai: įpylus per daug vandens, apsaugos nuo užšalimo veiksmingumas gali priartėti prie kritinės ribos. Itin greitai užšąla aušinimo skysčio išsiplėtimo bakelis. Taip nutinka todėl, kad pripylus į jį vandens, gerokai ilgiau užtrunka kol jis radiatoriuje susimaišo su aušinimo priedais.

»Ar padangų oro slėgis turi būti pritaikomas prie oro temperatūros?

Ne, neturi. Padangų slėgis, kaip įprasta, turėtų būti tikrinamas kas 14 dienų arba prieš ilgesnes keliones. Koks konkrečiai jis turi būti – nurodo gamintojas.

»Kada reikia keisti variklio tepalus?

Variklio tepalai yra keičiami reguliariai, priklausomai nuo to kokiame klimate yra naudojamas ir eksploatuojamas automobilis bei kokios markės, klasės ir kokybės yra pilami variklio tepalai. Dažnu atveju automobilio tepalus reikia keisti kas 10 000 tūkstančių kilometrų arba kas metus, priklausomai nuo to kuris iš šių dalykų pirmesnis. Sintetinius variklio tepalus reikia keisti kas 15 000 tūkstančių kilometrų. Be abejonės, keičiant variklio tepalus reikia nepamiršti ir tepalo filtro, taip pat rekomenduotina keisti oro ir salono filtrus. Tepalų rūšis parenkama pagal gamintojo rekomendacijas konkrečiam automobiliui.

»Kaip žinoti, kad tepalus jau reikia keisti?

Dažnai nutinka taip, kad nusipirkus automobilį pirkėjai svarsto, reikia keisti ar nereikia keisti variklio tepalų. Atsakymas yra paprastas: jeigu nesate tikri, kad senasis šeimininkas juos pakeitė, padarykite tai patys. Nesistenkite spręsti pagal tepalo spalvą, ji gali jus suklaidinti. Yra labai aukštos kokybės tepalų, kurių spalva tamsi, nes juose naudojami specialūs priedai. Šviesi tepalo spalva kartais gali byloti apie prastą jo kokybę ir blogas tepimo savybes.

»Kokios senų ir nekeistų tepalų pasekmės automobilio varikliui?

Seni ir nekeisti variklio tepalai gali sukelti prastą variklio tepimą, ypač ekstremaliomis sąlygomis – tokiomis kaip šaltas oras ar aukšti variklio sūkiai, tolimos ir ilgos kelionės, kalantys kompensatoriai ir greičiau dylantis variklis. Taip pat kaupiasi nuosėdos, apsineša vidinės detalės, pasitaiko kad užstringa tepaliniai žiedai ir variklis pradeda deginti tepalus. Seni tepalai esant šaltam orui pasidaro tirštesni ko pasakoje sunkiau kuriasi automobilis, padidėja kuro sąnaudos. Tokios pačios taisyklės galioja ir greičių dėžės tepalui.

»Kokie tepalai pilami į pavarų dėžę?

Į pavarų dėžę dažniausiai yra pilami kitokios koncentracijos ir klampumo tepalai nei į variklius. Tepalai parenkami pagal gamintojų rekomendacijas. Pavarų dėžės tepalų keitimą ir jų lygį greičių dėžėje reikia taip pat stebėti ir laiku keisti kaip nurodo gamintojas. Ypač jautrios tepalo lygiui automatinės pavarų dėžės. Net ir nedidelis tepalo trūkumas gali sukelti rimtus gedimus.

»Kaip galima atsiskaityti už remonto paslaugas ir detales?

Atsiskaitoma grynais pinigais arba pavedimu. Mokėjimo kortelės nepriimamos.

»Ar atliekate automobilių remontą lizingu?

Taip, automobilį galima susiremontuoti pasinaudojus Ūkio banko lizingu.

Užklausa +370-699-31432